General Chairs
· Habib M. Ammari (Norfolk State University, USA)
· Aurelia T. Williams (Norfolk State University, USA)
Program Chairs
· Tian He (University of Minnesota, USA)
· Cheryl Hinds (Norfolk State University, USA)
Publicity Chair
· Stefano Basagni (Northeastern University, USA)
· Song Min Kim (George Mason University, USA)
Technical Program Committee
· Nael Abu-Ghazelah (University of California Riverside, USA)
· Cailian Chen (Shanghai Jiaotong University)
· Peng Cheng (Zhejiang University)
· Yongsoon Eun (DGIST, Korea)
· Rafael Falcon (University of Ottawa, Canada)
· Liang He (University of Michgan-Ann Arbor, USA)
· Song Min Kim (George Mason University)
· Shahriar Nirjon (University of North Carolina, Chapel Hill)
· Christian Poellabauer (University of Notre Dame, USA)
· Duc Tran (University of Massachusetts Boston, USA)
· Aaron Striegel (University of Notre Dame, USA)
· Mehmet Can Vuran (University of Nebraska-Lincoln, USA)
· Mohamed Younis (University of Maryland Baltimore County, USA)
· Chungsheng Xin (Old Dominion University, USA)
· Desheng Zhang (University of Rutgers, USA)
Steering Committee
· Tarek F. Abdelzaher (University of Illinois Urbana Champaign, USA)
· Habib M. Ammari (Norfolk State University, USA)
· Nirwan Ansari (New Jersey Institute of Technology, USA)
· Sajal K. Das (Missouri University of Science and Technology, USA)
· Zygmunt J. Haas (Cornell University, USA)
· David B. Johnson (Rice University, USA)
· Thomas F. La Porta (Penn State University, USA) (Chair)
· Stephan Olariu (Old Dominion University, USA)
· Jie Wu (Temple University, USA)
· Guoliang Xue (Arizona State University, USA)
· Mohamed Younis (University of Maryland Baltimore County, USA)
· Habib M. Ammari (Norfolk State University, USA)
· Aurelia T. Williams (Norfolk State University, USA)
Program Chairs
· Tian He (University of Minnesota, USA)
· Cheryl Hinds (Norfolk State University, USA)
Publicity Chair
· Stefano Basagni (Northeastern University, USA)
· Song Min Kim (George Mason University, USA)
Technical Program Committee
· Nael Abu-Ghazelah (University of California Riverside, USA)
· Cailian Chen (Shanghai Jiaotong University)
· Peng Cheng (Zhejiang University)
· Yongsoon Eun (DGIST, Korea)
· Rafael Falcon (University of Ottawa, Canada)
· Liang He (University of Michgan-Ann Arbor, USA)
· Song Min Kim (George Mason University)
· Shahriar Nirjon (University of North Carolina, Chapel Hill)
· Christian Poellabauer (University of Notre Dame, USA)
· Duc Tran (University of Massachusetts Boston, USA)
· Aaron Striegel (University of Notre Dame, USA)
· Mehmet Can Vuran (University of Nebraska-Lincoln, USA)
· Mohamed Younis (University of Maryland Baltimore County, USA)
· Chungsheng Xin (Old Dominion University, USA)
· Desheng Zhang (University of Rutgers, USA)
Steering Committee
· Tarek F. Abdelzaher (University of Illinois Urbana Champaign, USA)
· Habib M. Ammari (Norfolk State University, USA)
· Nirwan Ansari (New Jersey Institute of Technology, USA)
· Sajal K. Das (Missouri University of Science and Technology, USA)
· Zygmunt J. Haas (Cornell University, USA)
· David B. Johnson (Rice University, USA)
· Thomas F. La Porta (Penn State University, USA) (Chair)
· Stephan Olariu (Old Dominion University, USA)
· Jie Wu (Temple University, USA)
· Guoliang Xue (Arizona State University, USA)
· Mohamed Younis (University of Maryland Baltimore County, USA)